18. aprīlis

Jauna friziera krēslā: kā sagatavoties pirmajam apmeklējumam

Atrast jaunu, sev piemērotu matu meistaru nav viegli. Bet, kad tas ir izdarīts, kā nodrošināt, lai pirmā pieredze būtu priecējoša un pie izvēlētā friziera gribas atgriezties vēl un vēl? Kā norāda “Ritam” matu feja Eva Stāmere, veiksmīgas sadarbības radīšanā liela nozīme ir atklātai un godīgai komunikācijai klienta un meistara starpā. Lai tādu izveidotu, apkopojām dažus ieteikumus, ko ņemt vērā, dodoties pie savā jauna friziera.

Padomi

Pastāsti, kas patīk/nepatīk

Nereti klienti, atnākot pie friziera, saka: “Es tev uzticos, dari, kā izskatīsies vislabāk.” Vai arī: “Es gribu pārmaiņas,” bet nepastāsta, ko tieši ar to domā. Tomēr derētu ielāgot, ka, tā kā jaunais meistars nezina, kāda ir bijusi iepriekšējā pieredze, šādi komunicēt nav ieteicams.

Mūsu ieteikums – pirms uzticies, pastāsti, kas tev patīk un nepatīk. Norādi, kādām un cik lielām pārmaiņām esi gatava. Piemēram, ja tu nekādā gadījumā negribi sev ponija griezumu, nekautrējies to pateikt arī frizierim. Jo vairāk informācijas sniegsi, jo drošāk varēs justies gan meistars, gan tu pati. Jo atklātāka būsi, jo labāks rezultāts tiks sasniegts.

Sagatavo bildes

Mums katram uztvere par krāsām un griezumu atšķiras. Vienam pārmaiņas nozīmē nogriezt 10 centimetrus no matiem, bet otram pietiek ierastā centimetra vietā nogriezt divus, lai jau justos kā cits cilvēks. Tāpat ir ar matu krāsu toņiem. Piemēram, ja pasaki, ka vēlies rudus matus, ir svarīgi zināt sīkākas nianses, jo rudais var būt gan sarkanīgi vai dzeltenīgi ruds, gan oranžs.

Lai meistars zinātu, kāds ir vēlamais iznākums, pirms salona apmeklējuma sagatavo bildes, ko viņam parādīt. Vizuāli piemēri frizierim sniegs pilnvērtīgāku priekštatu par to, ko vēlies un pietuvinās labākam rezultātam.

Precīzi izstāsti, ko vēlies darīt

Katra darbība, ko veic frizieris, prasa laiku. Piemēram, ilgums, kas ir jāpatērē matu krāsošanai vienā tonī atšķiras no ilguma, kas nepieciešams šķipsnu krāsošanai vai citām lielākām pārvērtībām. Tādēļ, lai nenāktos piedzīvot vilšanos, pirms salona apmeklējuma ir svarīgi frizieriem sniegt iespējami daudz informācijas gan par saviem matiem, gan vēlmēm.

Meistare Eva Stāmere skaidro: “Zvana vai sarakstes laikā konkrēti pastāsti meistaram, ko vēlies darīt ar saviem matiem – vai gribi krāsu labojumus, vai gribi krāsot visus matus vienā tonī vai šķipsnās. Vai varbūt gribi matus krāsot vairāk nekā vienā tonī?”. Atkarībā no tā, kas būs jādara, meistars ieplāno laiku, ko veltīt katram klientam kvalitatīva rezultāta sasniegšanai.

Pastāsti par dzimumzīmēm un rētām

Meistars, pie kura esi aizgājis pirmo reizi, vēl nepārzina tavus matus un galvas ādu. Tādēļ, ja tev uz galvaskausa ir lielas dzimumzīmes vai rētas, informē par tām arī savu jauno frizieri, lai nerastos liekas neērtības vai pat traumas.

Pastāsti par saviem ieradumiem

Kādi ir tavi matu kopšanas un veidošanas paradumi? Kā tu žāvē matus – ar fēnu vai dabīgi? Kāds ir tavs dienas ritms un cik laika tajā vari atvēlēt saviem matiem? Kā tu tos veido? Kā tu rūpējies par tiem? Šie ir vien daži no jautājumiem, ar kuriem var nākties saskarties, apmeklējot friziersalonu. “Mums salonā “Ritam” ļoti svarīgs ir vesels mats, tādēļ pirms frizēšanās iztaujājam klientu, lai saprastu, vai viņa vēlmes ir savienojamas ar pašreizējo matu stāvokli un ikdienas ieradumiem,” norāda meistare.

Neslēp matu vēsturi

Ja šobrīd esi brunete, bet plāno kļūt par blondīni, obligāti pastāsti frizierim, kas ar matiem ir darīts iepriekš. Vai tie jau ir agrāk ir bijuši balināti? Vai varbūt krāsoti? “Dažreiz mati izskatās pavisam dabīgi, bet nokrāsojot tos ar krāsu, parādās pleķi. Lai no šādām situācijām izvairītos un sasniegtu vēlamo rezultātu, aicinām neslēpt matu vēsturi. Jo vairāk būs informācijas par to, kas darīts iepriekš, jo apmierināts būs gan klients, gan meistars,” atgādina friziere.

Noformēt Pirkumu