15. jūlijs

“Squish to condish” – labākā kondicionēšanas metode lokainiem matiem

Ja esi lokainu, viļņainu vai čirkainu matu īpašniece, iespējams, esi jau dzirdējusi par “squish to condish” – īpašu kondicionēšanas metodi, kas palīdz matiem saveidoties vijīgās, izteiksmīgās lokās. Ja vēl neesi to iekļāvusi savā matu skaistumkopšanas rutīnā, “Ritam” meistares iesaka šo metodi izmēģināt, jo tā ievērojami spēj mainīt cirtainu matu izskatu un stāvokli.

Padomi

Kas ir "squish to condish"?

“Squish to condish” ir kondicionēšanas tehnika, kas palīdz ūdeni iespiest matu kutikulās, tādējādi nodrošinot, ka mats kļūst un arī saglabājas mitrināts. Kādēļ šī metode ir labāka par parastu kondicionēšanu? Kad mati tiek kondicionēti mums ierastajā veidā, kondicionieris aptver tikai mata virsmu un pēc tam tiek noskalots. Savukārt “squish to condish” metodē kondicionieris kopā ar ūdeni tiek iestrādāts matu kutikulās, lai matu cirtas būtu veselīgas un mitrinātas. Kāpēc lokainiem matiem ir tik ļoti svarīgi būt labi padzirdītiem? Jo mitrināti mati ir dzīvīgi un laimīgi mati: tiem ir labāka elastība un tie vieglāk saveidojas atsperīgās, izteiksmīgās matu lokās.

“Squish to condish” metodē atšķirīgs ir arī pats kondicionēšanas process. Parasti mēs kondicionieri izskalojam zem tekošas dušas, bet “squish to condish” kondicionēšana notiek citādi. Proti, ir jānoliec galvu, jāsasmeļ plaukstās nedaudz ūdens un jāiemērcē tajos matus. Tad tie ir maigi jāsaspiež, tādējādi kondicioniera un ūdens kombināciju iestrādājot dziļāk matā. Tā kā šajā gadījumā ūdens negāžas virsū matiem, lokas netiek nostieptas, bet gan tieši otrādi – iedrošinātas lokoties. Ja procedūra tiek izpildīta pareizi, mati sāk veidoties skaistās cirtās, vēl esot slapji. Rezultātā mati pēc izžūšanas ir saveidojušies vijīgās, pabarotās lokās, nevis ierastajā pūciņā.

“Squish to condish” metode soli pa solim

  1. Kārtīgi izmazgā matus

Lai “squish to condish” metode sniegtu labākus rezultātus, iesakām matus mazgāt ar šampūniem, kas nesatur silikonus un sulfātus, jo tie sausina un noslogo matus.

  1. Iestrādā matos kondicionieri

Iespied plaukstās palielu daudzumu kondicioniera un kārtīgi iestrādā to slapjos matos. Viss ir izdarīts pareizi, ja pieskaroties matiem, ir sajūta, ka tiem ir slidena jūras zāļu tekstūra.

  1. Atšķetini matus

Maigi ar pirkstiem izbrauc cauri matu šķipsnām, lai novērstu matu sapiņķerēšanos. Ķemmēšanas procesa laikā ļauj ūdens un kondicioniera miksam brīvi plūst pār matiem, lai tie iegūtu vairāk mitruma.

  1. Iestrādā matos ūdeni

Kad esi atšķetinājusi matus, noliec galvu un ļauj liekajam ūdenim un kondicionierim notecēt pāri šķipsnām tavās plaukstās. Paņem matus plaukstās, maigi pacel tos uz augšu un vairākas reizes saspied, lai palīdzētu ūdeni un kondicionieri iespiest dziļāk matu kutikulās un tie ilgāk būtu mitrināti.  Svarīgi, lai matu spiešanas laikā ir dzirdama “squish, squish” skaņa, kas liecina, ka viss tiek darīts pareizi.

  1. Atkārto vairākas reizes

Palaid matus vaļā, pēc tam atkal tos pacel un saspied. Atkārto procedūru vairākas reizes, līdz mati ir tīri. Procesa noslēgumā kondicionieris jau būs iekļuvis cirtaino matu kutikulās un vajadzētu būt sajūtai, ka matu šķipsnas ir gludākas nekā parasti.

  1. Ļauj matiem dabīgi izžūt.

Video pamācību apskati, spiežot šeit.

Noformēt Pirkumu