12. aprīlis

Ieteikumi, kā vasarā aizsargāt matus no saules

Ikviens zina, cik svarīgi vasarā ir lietot aizsargkrēmu, lai ādu pasargātu no saules staru negatīvās ietekmes. Taču, vai zināji, ka saule var būt kaitīga arī matiem un apdedzināt galvas ādu, ja nebūsi parūpējusies par tās aizsardzību?

Padomi

Ilgtošas saules vannas matiem ir tikpat kaitīgas kā matu balināšana. Turklāt, šī negatīvā ietekme neaprobežojas tikai ar krāsas izmaiņām. Saule vājina matu olbaltumvielu struktūru, sausina tos, mazina to elastību, tādēļ mati vieglāk lūzt. Kombinācijā ar vēju, karstumu, sālsūdeni vai hloru, kaitējums matiem var būt katastrofāls.

Jo biezāki mati, jo aizsargātāka ir galvas āda. Jo plānāki mati, jo lielākam riskam un ilgākai atveseļošanai tie ir pakļauti.  Tādēļ, ja tev rūp sava mata izskats un veselība, dodoties vasaras atvaļinājumā, neaizmirsti par tiem parūpēties!

Kā rūpēties par matiem vasarā:

  • Lai mati būtu mitrināti, elastīgi un mirdzoši, vismaz reizi nedēļā pirms šampūna lietošanas veic dubulto matu mitrināšanu. Netīru, sausu matu galos iezied kondicionieri vai matu masku un izķemmē to vienmērīgi pa matiem. Atstāj 10 – 15 minūtes. Izmazgā ar matus ar šampūnu, pēc tam vēlreiz ar balzamu.
  • Nēsā cepures vai apliec ap galvu lenti.
  • Izvēlies vasaras vajadzībām atbilstošus produktus.
  • Izvairies no matu ķemmēšanas, jo vasarā mati kļūst trauslāki.
  • Kad peldies, matus savāc astē, lai tos mazāk bojātu. Īpaši to ieteicams darīt blondīnēm!
  • Saule var apdedzināt ne tikai ķermeni, bet arī galvas ādu, tāpēc pirms atrašanās saulē ir svarīgi matiem uzklāt masku, kas satur SPF. Īslaicīgs kairinājums var veicināt matu zvīņošanos, bet atkārtoti apdegumi var raisīt šūnu izmaiņas un pat ādas vēzi.

Noformēt Pirkumu