16. novembris

Špikeris blondīnēm: ar ko ir jārēķinās, ja vēlies blondus matus

Aktrišu Džīnas Hārlovas un Merilinas Monro, britu modeles Tvigijas, popa karalienes Madonnas un daudzu citu ikonisku blondīņu iespaidā, blondi mati ir kļuvuši par daudzu sieviešu sapni. Spilgts apliecinājums blondu matu popularitātei ir arī tas, ka matu kosmētikā ir iestājusies blondīņu ēra - proti, šobrīd ir pieejamas tik daudzas inovācijas, lai mats izturētu šādu pārbaudījumu un būtu veselīgs, kā vēl nekad. Tomēr ir jāatceras - aiz katriem skaistiem, blondiem matiem slēpjas pamatīgs darbs. Ko nozīmē būt blondīnei un ar ko ir jārēķinās, ja vēlies par tādu kļūt?

Matu būtība

Zini, pirms izbalini

Ja no brunetes plāno pārtapt blondīnē, pirms sēšanās friziera krēslā, ir vērtīgi ielāgot dažas lietas. Pirmkārt, ja esi tumši brūnu, krāsotu matu īpašniece, bet vēlies iegūt blondus, balini uzreiz visus matus, nevis tikai šķipsnas. Ritam meistares pēc pieredzes zina teikt, ka balinot tikai šķipsnas, agri vai vēlu gribēsies matus izlīdzināt. Tad balināšanu nāksies veikt dubultā, kas matiem nodarīs lielāku kaitējumu.

Otrkārt, ņem vērā, ka pārvērtību process var aizņemt pat visu dienu, turklāt ne vienmēr vēlamo toni izdodas iegūt pirmajā reizē. Lai sasniegtu vēlamo rezultātu, ir jāapbruņojas ar pacietību un laiku.

Treškārt, balinot matus, ir jārēķinās, ka vajadzēs aplīdzināt galus.

Ne mazāk svarīgi ir ņemt vērā to, ka būt blondīnei ir finansiāli dārgāk, regulāri ir jācīnās par vēlamo toni, kā arī matus ik pēc trīs nedēļām ir jākrāso. Turklāt, lai mati būtu skaisti un veseli, tev pašai tajos ir jāiegulda liels darbs.

Mati izbalināti. Ko tālāk?

Kad lielais balināšanas darbs ir pabeigts, tavs darbs tikai sākas. Ņem vērā, ka pirmie 6 mēneši pēc balināšanas ir vissvarīgākie: tikai pēc šī perioda tu redzēsi galīgo rezultātu un to, cik lielu ietekmi balinātājs ir atstājis uz taviem matiem. Lai mati paliktu maksimāli gari un veseli, šajā posmā ir svarīgi pastiprināti ieguldīt savu blondo matu lološanā.

Ritam frizieres iesaka pēc matu balināšanas katru otro nedēļu 2 mēnešu garumā apciemot savu frizieri, lai izietu matu SPA atveseļošanas kūri. Vizītes laikā meistars ne vien parūpēsies par tavu matu veselību, bet arī varēs sekot mata tonim. Pēc balināšanas mats ir ļoti jutīgs, tonis var skaloties ārā, ir jāmaina daudzi ierastie kopšanas ieradumi, tādēļ ir nepieciešams, lai profesionālis uzraudzītu matu stāvokli un izskatu.

Blondu matu kopšanā ļoti liela nozīme ir arī pareizu produktu izvēlei. “Ritam” meistares iesaka:

  • Šampūns: Labākais blondīņu draugs ir Olaplex No.4 šampūns, kas atjauno un stiprina balināšanas ietekmē novājinātos matus.
  • Maska: Pirms mazgāšanas palutini matus un atjauno to saites ar Olaplex No.3 atjaunojošo līdzekli, bet pēc mazgāšanas – ar intensīvi mitrinošo Olaplex No.8 matu masku.
  • Veidošanai: Izmanto Olaplex No.6, lai aizsargātu un nogludinātu matus. Savukārt Olaplex No.7. noderēs, ja matu ieveidošanai izmanto karstos instrumentus.
  • Papildus: Iemet somā līdzekli matu galu mitrināšanai.

Ieteikumi, ja esi kļuvusi par blondīni

  1.  Nemazgā matus karstā ūdenī, ja vēlies saglabāt vēsu toni! Ja mazgāsi matus ar karstu ūdeni, tonis paliks silts un ātrāk izskalosies. Tas pats attiecas uz fēnu un taisnotāju.
  2. Ķemmēšanai izvēlies ķemmi, kas neplēš matus.
  3. Izvairies no jebkādas berzes, jo mats ir trausls.
  4. Izvairies no agresīvu gumiju un sprādžu lietošanas. Tā vietā izvēlies aksesuārus un dabīgiem un matiem draudzīgiem materiāliem.
  5. Apbruņojies ar pacietību. Blondu matu kopšana prasa lielākas rūpes un visu ir jādara lēnāk.

Noformēt Pirkumu