13. decembris

Soli pa solim: 8 padomi kupliem matiem

Pēc "Ritam" friziermeistaru novērojumiem, lielai daļai Latvijas daiļavu ir raksturīgi smalki un plāni mati bez apjoma. Tomēr arī tad, ja māte daba nav apveltījusi ar kuplu galvas rotu, matus dabīgā ceļā ir iespējams padarīt apjomīgākus. Kā? Ievērojot 8 "Ritam" matu feju sagatavotos ieteikumus!

Padomi

Padomi, kā matiem piešķirt apjomu:

  1. Apjoms sākas matu saknēs, tāpēc pirmais solis pretī kuplākai galvas rotai ir pareizā šampūna izvēle. Kuplāku matu iegūšanai, tos ieteicams mazgāt ar apjomu palielinošu šampūnu, jo tie satur kolagēnu, kas mata saknītes piepaceļ un padara elastīgākas.
  2. Pēc matu mazgāšanas, žāvē tos ar labu, jaudīgu fēnu. Svarīgi ievērot, lai fēnam būtu uzgalis, citādi mati pieplaks pie galvas un pēc izpūšanas kļūs pūkaini.
  3. Lai piešķirtu matiem apjomu, žāvē tos pretēji augšanas virzienam. Proti – ar galvu uz leju.
  4. Kad mati ir gandrīz sausi (bet ne pilnībā!), satin tos uz augšu copītē un viegli nostiprini ar sprādzi vai lakatiņu. Šādi matiem var piešķir gan apjomu, gan ieveidot tos skaistās, vijīgās lokās.
  5. Lai matiem piešķirtu apjomu, pēc to izžāvēšanas lieto jūras sāli. Smalkiem matiem “Ritam” meistares Ineta un Eva var ieteikt Indola Texture sāls laku, savukārt rupjiem matiem derēs OSiS+ Salt Spray gaisīgā sāls laka. Vienīgi atceries, ka produktus ir jāliek tikai un vienīgi matu saknēs.
  6. Cepuru sezonā komplektā siltām ausīm ir arī kāds nepatīkams blakusefekts – pēc cepures noņemšanas mati nereti ir pieplakuši galvai un zaudējuši apjomu. Lai tā nenotiktu, pirms cepures uzlikšanas atglaud matus uz aizmuguri.
  7. Lai mati zem cepures nezaudētu apjomu, ņem palīgā matu gofrīti un pirms došanās ārā nedaudz sagofrē matus pie saknēm, kā arī problēmzonās.
  8. Pēc cepures noņemšanas matus vari atsvaidzināt ar sauso šampūnu, pūderi vai kādu citu apjomam paredzētu līdzekli, ko ikdienā ir ērti pārnēsāt somiņā.

Noformēt Pirkumu