18. aprīlis

Skaisti un veselīgi: matu aksesuāri, kas nebojā matus

Ar aksesuāru palīdzību pat vienkāršāko matu sakārtojumu ir iespējams pārvērst izsmalcinātā mākslas darbā. Neatkarīgi no tā, vai tā ir eleganta stīpiņa, skrančijs vai romantiska bante, “Ritam” salona meistares atbalsta aksesuāru lietošanu, jo tie izdaiļo matus un personu, kura tos valkā. Vienīgais, ko aicinām izvērtēt pirms aksesuāru iegādes, ir to draudzīgums matu veselībai.

Padomi

"Nē" sintētiskām gumijām

Sprādzes, gumijas, saspraudes, stīpiņas, skrančiji, bantes, klipši – matu aksesuāru klāsts mūsdienās ir tik ļoti plašs, ka ikviens tajā atradīs sev ko piemērotu. Tomēr, lai arī cik skaisti noskatītais aksesuārs izskatītos matos, pirms tā iegādes ir rūpīgi jāizvērtē, vai un cik draudzīgs tas ir matu veselībai.

Ir dažādu tipu un materiālu matu aksesuāri, un to skaitā ir arī daudzi tādi, kas bojā matus, rada berzi un veicina to lūšanu. “Kā piemērus varam minēt elastīgās, cietās matu gumijas, kas mēdz sapiņkerēties matu galos un plēst tos, kā arī metāla sprādzes”, skaidro “Ritam” frizieres Ineta Lapka un Eva Stāmere.

Lai matus netraumētu, ieveido tos ar aksesuāriem, kas matiem nenodarīs pāri. Piemēram, stingro, sintētisko gumiju vietā, kas matos atstāj pēdas, izvēlies mīkstas organiskā lina gumijas jeb tā sauktos skrančijus. Starp citu, skrančijs tiek uzskatīti par vienu no visu laiku veselīgākajiem matu aksesuāriem.

Izvēlies dabīgus materiālus

Matu saturēšanai un izdaiļošanai cieto gumiju vietā vari izvēlēties aksesuārus arī no citiem dabīgiem materiāliem, piemēram, zīda, samta un satīna. Aksesuāri no šiem materiāliem ne vien padarīs matu sakārtojumu elegantāku un stilīgāku, bet arī neradīs berzi, kas bojā matus. Piemēram, sakārto savus matus ar plānu, krāsainu zīda lakatiņu vai šalli – tā tu ne vien parūpēsies par savu matu veselību, bet arī piešķirsi sava tēlam skaistu akcentu.

Varianti, kā ar lakatiņu vai šalli sakārtot matus, ir daudz un dažādi. Ar pāris rokas kustībām var pārtapt gan jutekliskā pin-up meitenē, gan savu klasisko biroja tēlu papildināt ar eleganti ievītu detaļu matos. Savukārt vasaras mēnešiem noteikti piestāvēs krāsainais un dzīvespriecīgais boho stiliņš.

Matu veselībai draudzīgas ir arī dažādas no mīksta, dabīga materiāla radītas bantes, lentes un stīpiņas. “Ja vēlies, lai mati ir spēcīgāki un laimīgāki, iesakām tos rotāt ar no dabīga auduma veidotām matu stīpiņām. Vislabākās ir tās, kam ir noapaļotas malas un nav detaļu, kas varētu ieķerties vai sapīties matos,” iesaka meistares.

Noformēt Pirkumu