03. novembris

Laiks atmest! Ikdienas ieradumi, kas kaitē matu skaistumam

Mirdzoši, stipri un veseli mati ir teju katras sievietes sapnis. Tomēr nereti, lai arī kā mēs censtos, pie skaistas galvas rotas tikt neizdodas. Kā stāsta Ritam meistares, bieži vien vaina meklējama mūsu ikdienas matu kopšanas ieradumos. Apkopojām izplatītākās kļūdas, no kā izvairīties, lai nekaitētu savu matu veselībai un skaistumam.

Matu būtība

Nepareiza produktu izvēle

Nepērc visus vienas sērijas produktus! Atceries, ka šampūns ir domāts galvas ādai, bet kondicionieris pašiem matiem. Galvas ādas un matu stāvoklis atšķiras, tāpēc katram no tiem ir jāpērk savs produkts.

Vēl viens ieteikums – lai matu līdzsvarotu, pie saknēm vienmēr lieto mazāk produkta, bet galos vari atļauties likt vairāk.

Matu mazgāšana karstā ūdenī

Karsta duša, it īpaši ziemā, ir patīkama, taču tā ļoti bojā matus. Mazgājot matus karstā ūdenī, galvas āda sāk izdalīt sviedrus, tādēļ mati ikdienā var ātrāk taukoties. Karsts ūdens arīdzan uzsilda krāsu, tāpēc blondīnes, nebrīnieties, ja pēc mazgāšanas ar karstu ūdeni, skaisti blondais tonis kļūst dzeltens.

Ielāgo, ka matu mazgāšanai vislabāk piemērots ir remdens vai vēss ūdens.

Matu ķemmēšana

Matiem nepatīk, ka tos ķemmē. Ķemmēšana ir domāta, lai atbrīvotos no izkritušajiem matiem, tāpēc, ja esi viens no tiem, kas matus ķemmē vienmēr un visur, savu matu veselības un skaistuma labā būtu ieteicams no šī ieraduma atbrīvoties. Īpaši tas ir attiecināms uz lokainu matu īpašniecēm, jo mati pēc ķemmēšanas paliek pūkaini.

Matus vari izķemmēt pirms to mazgāšanas, taču nekādā gadījumā to nedari pēc tam, jo mitri mati ir īpaši trausli un jutīgi.

Matu līdzekļu pārbagātība

Pussauja šampūns, tikpat daudz kondicionieris, maska, pēc tam vēl eļļas, serumi… Ja ikdienā izmanto četrus, piecus un vairāk matu produktus, ir laiks šo ieradumu mainīt. Matiem tik daudzi kopšanas un veidošanas līdzekļi nav nepieciešami, jo tie nodara vairāk ļaunuma nekā labuma. Saprotams, ka savai galvas rotai nekā nav žēl, taču šajā gadījumā būs vietā ievērot minimālisma mantru “mazāk ir vairāk”.

Pieskaršanās matiem

Čolku bužināšana, regulāra izbraukšana cauri ar pirkstiem, matu piekārtošana un jebkāda cita veida aiztikšana pievienojas tiem nelāgajiem ikdienas ieradumiem, par kuriem mati nepriecājas. Bieži pieskārieni bojā matus, it īpaši lokas. Kā arī, pēc saskares ar mikrobiem klātajām rokām, mati sāk ātrāk taukoties.

Matu gumijas un stingras frizūras

Katru dienu matus ar gumiju sienot ciešā zirgastē vai kā citādi tos stingri saveidojot, tie tiek bojāti un novājināti. Kā arī, pārlieku nostiepjot matus, veidojas vilces efekts, kā dēļ var izskatīties, ka mati atkāpjas (ar laiku tas tiešām arī var notikt).

Noformēt Pirkumu