05. janvāris

4 matu kopšanas kļūdas un kā tās labot

Dažādi skaistumkopšanas rituāli, to skaitā arī matu kopšana, ir ikvienas sievietes ikdiena. Lai ieguldītās rūpes rezultētos stipros, veselos matos, pastāstīsim par visbiežāk pieļautajām matu kopšanas kļūdām un ieteiksim, kā tās labot.

Matu būtība

Tu pēc matu mazgāšanas atstāj galvā dvieli

Atstājot dvieli galvā pārāk ilgi, mati zaudē mitrumu, iežūst nevēlamā formā un vairs nav savaldāmi. Lai tā nenotiktu, pēc matu mazgāšanas dvieli no galvas ir jānoņem pēc iespējas ātrāk – it īpaši tas ir attiecināms uz sausiem un bojātiem matiem. Vidēji dvieli ieteicams paturēt galvā līdz 10 minūtēm, rupju matu īpašniekiem – līdz 15 minūtēm.

Tu ej ārā ar slapjiem vai pusizžāvētiem matiem

Pirmkārt, ja mati būs izžāvēti tikai daļēji, tie tieši tā arī izskatīsies. Otrs iemesls, kādēļ pirms došanās ārā matus ir pilnībā jāizžāvē, jāpačubina ar eļļiņām vai jāparullē pirkstos, ir tas, ka aukstums tos ļoti bojā. Mitri mati ir ievainojamāki par sausiem: aukstā gaisa ietekmē to molekulas paplašinās, kā rezultātā mati tiek pakļauti ārējās vides kaitējumam un lūst.

Tu ķemmē slapjus matus

Matus var izķemmēt pirms mazgāšanas, bet nekādā gadījumā nedari to pēc tam! Mitri mati ir ļoti trausli, vāji un viegli lūstoši, tāpēc pēc nosusināšanas dvielī tos vislabāk sakārtot ar pirkstu palīdzību.

Tu matus pēc mazgāšanas rīvē dvielī

Matus pēc mazgāšanas ir nevis jārīvē, bet maigi jāspaida dvielī, tādējādi nospiežot lieko mitrumu no tiem. Matu susināšanai vislabāk izvēlēties mikrošķiedras un lina dvieļus. Ar frotē dvieļiem matus susināt nav ieteicams, jo katra skariņa un pūciņa, kas ir uz šāda dvieļa, matiem atņem ūdeni un rada lielu berzi. Tas matus padara pūkainus un nevaldāmus.

Noformēt Pirkumu